Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach

Chór

"Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu, mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności"

 

Doktor Kościoła - Święty Augustyn, "Wyznania"

 Źródeł powstania chóru w Parafii w Chylicach należy się doszukiwać już w 1999 roku. Wtedy to właśnie pani Agnieszka Kwaśny, długoletnia organistka tutejszej parafii, założyła scholę, która wykonywała jednogłosowo pieśni i piosenki religijne z towarzyszeniem gitary i organów.

W 2008 roku na bazie scholi powstał chór czterogłosowy, który pracuje obecnie pod kierunkiem pani Kingi Koryckiej. Chór wykonuje tradycyjny repertuar chóralny o przeznaczeniu liturgicznym, piosenki religijne w opracowaniach jedno- i wielogłosowych z towarzyszeniem instrumentów oraz chorał gregoriański. Podczas uroczystości i koncertów, śpiewającym akompaniuje młodzieżowy zespół muzyczny oraz organistka, pani Agnieszka Kwaśny.

Chór śpiewa co drugą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 oraz w czasie wszystkich uroczystości kościelnych i religijnych. Często, bywa także zapraszany do udziału we mszach ślubnych naszych parafian - również w sąsiednich świątyniach. Od czterech lat nasz chór bierze udział w Spotkaniach Chóralnych z okazji Dnia Św. Cecylii, które odbywają się w Zalesiu Dolnym. W ostatnim roku, chór występował gościnnie także w sąsiedniej parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego z repertuarem kolędowym. W okresie Świąt Bożego Narodzenia w rodzimym kościele, chór dał piękny koncert Kolęd, a w okresie Wielkiego Postu - Pieśni Pasyjnych.

Wszystkich chętnych, uzdolnionych wokalnie zapraszamy do naszego kościoła we wtorki i czwartki na próby o godzinie 20.00.

Skład Chóru

Sopran:
Elżbieta Krzyżewska
Renata Hakowska
Jolanta Poniedzielska
Marzena Pruśniewska
Alt:
Elżbieta Hakowska
Teresa Nogalska
Danuta Włodyga
Danuta Gołębiewska
Dorota Karpiuk
Bas:
Edmund Poniedzielski
Sławomir Hakowski
Tomasz Hakowski
Stanisław Krzyżewski
Tenor:
Sylwia Rybarczyk
Robert Karpiuk