Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach


Ogłoszenia Parafialne

13 - Grudzień - 2020

II niedz Wielkiego Postu Chylice 28 luty 2021r.

 

Ogłoszenia Parafialne

 1. Ponieważ zagrożenia coronawirusem wciąż się nie zmniejsza konsekwentnie jak każdej niedzieli przypominam o obowiązku noszenia w Kościele maseczek ochronnych. Płyn do dezynfekcji jest na stoliku przy wejściu do Kościoła. Zajmując miejsca w Kościele bardzo proszę zachowywać odpowiedni dystans.

 2. Dziękuję wszystkim, którzyw minionym czasie przekazali swoje wpłaty na konto parafialne, wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
  Nr konta parafialnego jest na stronie internetowej naszej parafii.

 3. Ponieważ w parafii jest dość dużo różnych koniecznych prac do wykonania a wszystkiego w tym trudnym czasie nie da się zrobić od razu, to jednak w najbliższy czasie musimy podjąć się dość dużego zadania jakim będzie założenie na Kościele instalacji odgromowej. Do tej pory nasz Kościół nie miał piorunochronu i wiemy jakie były związane z tyk kłopoty, mam nadzieję, że uda się rozpocząć to zadanie jak tylko będzie sprzyjająca pogoda. Oczywiście taka instalacja jest dość kosztowna, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do tych którym na sercu leży dobro naszego Kościoła parafialnego. Za wszystkie ofiary składam już teraz serdeczne podziękowanie.

 4. W każdą środę przed mszą św wieczorną 17.45
  zapraszamy na Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
  kartki z intencjami na nowennę i Mszę św. można składać w zakrystii.

 5. W tym tygodniu mamy 1 piątek i 1 sobotę miesiąca marca w Pierwszy piątek miesiąca Droga Krzyżowa dla dziecibędzie piątek o 17.30, Droga Krzyżowa dla dorosłych będzie piątek o 18.30, W 1 sobotę miesiąca po mszy o 9:00 Nabożeństwo Wynagradzającej NMP , w Niedzielę Gorzkie żale o 17.30. Warto dodać, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżoweji za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 6. Dziś Niedziela "Ad gentes" Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami
  Dziś po mszach św.będziemy zbierać do puszki ofiary na fundusz misyjny.

 7. W Kancelarii przyjmujemy zapisy na intencje mszalne, zapraszamy po każdej mszy św.

 8. W czwartek 4 marca Święto św. Kazimierza Królewicza, w tym dniu będziemy obchodzić również rocznicę nominacji kard. Kazimierza Nycza na pasterza Archidiecezji (3 marca) oraz dzień jego imienin (4 marca).

 9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 14 do 17 marca. Poprowadzi je Ks. Roman Trzciński Duszpasterz Akademicki i Misjonarz Miłosierdzia. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 10. W sklepiku można zakupić najnowszy numer tygodnika „Idziemy”.

 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i miłego nadchodzącego tygodnia.

Zobacz także:

WOLNE INTENCJE MSZALNE

W miesiącu grudniu, są jeszcze wolne intencje mszalne.