Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach


Ogłoszenia Parafialne

28 - Marzec - 2021

 

 

Niedziela Wielkanocna       Chylice 2 maja 2021r. 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Jak co tydzień zwracam się o przestrzeganie zasad sanitarnych – dystansu, noszenia maseczek i dezynfekcji rąk apelujemy o wspólną troskę, aby nikt z uczestników liturgii nie był zagrożony.

 2. Papież Franciszek zadecydował, iż beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie

 3. Codziennie przez cały miesiąc maj zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godzinie 17.30.

 4. Jutro w poniedziałek 3 maja Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski głównej patronki Polski msze św będą odprawiane jak w każdą niedzielę,
  W środę o 17.15 zapraszamy na Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami na nowennę i Mszę św. można składać w zakrystii. W piątek – I Piątek miesiąca. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

 5. Jak już informowałem zakończyliśmy już zakładanie instalacji odgromowej na kościele mam nadzieję, że ta instalacja przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa całego budynku kościelnego dlatego też serdeczne dziękuję tymwszystkim, którzymieli swój udział w tej inwestycji;

 6. Kolejna rzecz , którą musimy koniecznie naprawić to zabudowa strychu i wymiana ocieplanie na stropie kościoła gdyż dotychczasowe jest niewystarczające i w dużej części uległo zniszczeniu na skutek wcześniejszych przecieków. I to jest jedna z przyczyn, która ma wielki wpływ na wysokość rachunków które płacimy za ogrzewanie kościoła dlatego będzie to teraz najbardziej konieczna sprawa do szybkiego naprawienia.

 7. Termin rozpoczęcia tej naprawyocieplenia dachu kościoła jest uzależnione od tego jak szybko uda mam się uzbierać odpowiednią kwotę na ten remontdlatego wszystkie ofiary zbierane od teraz będę składał i przeznaczę na ocieplenie budynku Kościoła.
  Przypominam, że
  Nr konta parafialnego jest na stronie internetowej naszej parafii.

 8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania przygotowujących się w tym roku będzie w niedzielę 9 maj po mszy o 18.00; Mamy również dobrą informację dla kandydatów zeszłorocznych, którzy już nie mogą doczekać się swojego zaległego Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 16 maja po mszy o 18.00.Zaległe Bierzmowanie odbędzie się w czerwcu.

 9. W Kancelarii przyjmujemy zapisy na intencje mszalne, Przypominam, że zmieniona została godzina porannej Mszy św. Poranna Msza święta w tygodniu jest odprawiana rano o godzinie 7.00.

 10. Kalendarz Liturgiczny
  w poniedziałek 3 maja Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski ;
  w czwartek 6 maja Święto Św. Ap. Filipa i Jakuba,
  w sobotę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława Bp. i męczennika głównego patrona Polski

 11. W sklepiku można zakupić najnowszy numer tygodnika „Idziemy”.

 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i miłego nadchodzącego tygodnia.

 

Zobacz także:

OGŁOSZENIE

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA DZISIEJSZEGO DO 29.XI.2020 R. W NASZYM KOŚCIELE W KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ MAKS. 26 OSÓB