Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach


Ogłoszenia Parafialne

21 - Kwiecień - 2019
 
 

Ogłoszenia Parafialne

08 Niedziela zwykła

Trójcy Przenajświętszej

Chylice, dn. 16.06.2019 r.

 

 

  1. W tym tygodniu w czwartek 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa. W tym dniu Msze Święte będzie sprawowana o godzinie 09.00. Po Mszy Świętej procesja wyruszy w kierunku Chylic. Pierwszy ołtarz przy Sanepidzie. Drugi ołtarz przy zbiegu ulic Polnej, Piaskowej. Trzeci przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Jasnej. Czwarty na terenie Domu Sióstr Szarytek. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Parafianom, którzy włączą się czynnie w przygotowanie ołtarzy znajdujących się w pobliżu miejsca zamieszkania. Ministrantów, bielanki oraz inne służby liturgiczne czynnie uczestniczące w procesjach proszę o przybycie na pół godziny przed rozpoczęciem uroczystej Eucharystii tj. o godzinie 8.30 celem przygotowania procesji Bożego Ciała.

  2. Przed tą uroczystością zapraszam ministrantów do kościoła na spotkanie w środę o godzinie 16.00.

  3. W piątek przypada dzień naszego parafialnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem i obrazem Jezusa Miłosiernego. Rozpoczniemy nasze czuwanie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 a zakończymy wieczorną modlitwą o godzinie 21.00.

  4. Stolica Apostolska z okazji trzechsetlecia istnienia ustanowiła dla kościoła św. Zygmunta w Słomczynie Rok Jubileuszowy od 30.06.2019 do 30.06.2020 roku. W związku z tym Parafia św. Zygmunta w Słomczynie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości aby móc zaczerpnąć z bogactw duchowych płynących z Roku Jubileuszowego. Uroczystego otwarcia Roku Jubileuszowego dokona 30 czerwca Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz podczas Mszy św. o godzinie 12.00. Parafian z Chylic zaprosimy do wspólnej Pielgrzymki do Słomczyna na jesieni br.

  5. W następną niedzielę 23 czerwca w parafii w Klarysewie odbędzie się w godzinach od 9.30 do 13.30 Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Osoby, które mogą i chcą ratować ludzkie życie poprzez dzielenie się z potrzebującymi swoją krwią zachęcamy do czynnego włączenia się do tej kościelnej inicjatywy.

 

 

 

Polećmy opiece Matki Bożej dusze zmarłych w tym tygodniu Parafianek: Danuty Ulińskiej i Ireny Madoń. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


 
 
 
 
 

Ogłoszenia Parafialne

Zesłanie Ducha Świętego

Chylice, dn. 09.06.2019 r.

 

 

  1. W tym tygodniu w sobotę o godzinie 16.00 uczniowie klasy IV, którzy w ubiegłym, roku przyjęli po raz pierwszy Ciało Chrystusa uczestniczyć będą w rocznicy Komunii Świętej. Spowiedź dzieci w kościele odbędzie się w piątek od godziny 16.00.

  2. W tym tygodniu pragnę udać się z Komunią do osób chorych. Proszę o zgłaszanie w zakrystii takiej potrzeby.

  3. W następną środę 19 czerwca o godzinie 9.00 uczestnictwem we Mszy Świętej chcemy podziękować Panu Bogu za przeżyty kolejny rok szkolny i prosić o udane wakacje.

  4. Przypominam, że w następny czwartek 20 czerwca odbędzie się w Parafii uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja będzie przebiegała w Chylicach, ulicami Dworską, Nadrzeczną, Starorzecze, Piaskową i Jasną. Dlatego proszę już dziś, mieszkańców Chylic o przygotowanie ołtarzy. Pierwszego przy zbiegu ulic Dworskiej i Nadrzecznej, drugiego na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Polnej, trzeciego przy zbiegu ulic Piaskowej i Jasnej. Czwarty ołtarz przygotują siostry Szarytki. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażują się w uświetnianie tej uroczystości.

  5. W kruchcie kościoła można nabyć tygodnik katolicki „Idziemy” . Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 

 

Kalendarz Liturgiczny

 

poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

czwartek święto Imienia Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana

niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy


  

Zobacz także:

Jak rozumieć zmartwychwstanie

Zmartwychwstanie jest faktem, ale odbyło się poza historią – mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Papież na Wigilii Paschalnej: Bóg usuwa kamień śmierci, grzechu,

Wielkanoc to święto usuwania kamieni. Bóg usuwa najtwardsze kamienie, o które rozbijają się nadzieje i oczekiwania: śmierć, grzech, lęk, światowość. Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają „żywy kamień” - Jezusa zmartwychwstałego.