Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach


ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY PANAMA 2019

23 - Styczeń - 2017

 

Znamy dokładną datę! ŚDM w Panamie odbędą się od 22 do 27 stycznia 2019 roku

Datę podał abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM ♦ Abp Ulloa Mendieta powiedział, że Panama czeka na świadectwo młodzieży ♦ Organizatorzy spodziewają się 300 tys. młodych, a miliona na mszy z papieżem

 

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. – zapowiedział 20 stycznia podczas konferencji prasowej w Panamie abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Przewodniczący Komitetu organizacyjnego 34. ŚDM Panama 2019 abp Jose Domingo Ulloa Mendieta zapowiedział, że wydarzenia centralne 34. ŚDM odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r.

W swoim wystąpieniu hierarcha zwrócił się do młodych, przypominając, że to oni są protagonistami tego wydarzenia i podkreślając kreatywność młodych ludzi w dążeniu osiągnięcia wyznaczonych celów, zwłaszcza tych związanych z wiarą.

Abp Ulloa Mendieta zapewnił, że Panama czeka na świadectwo, jakim będzie udział w spotkaniu młodzieży z całego świata.

„Chcemy w tym czasie pokazać światu młode oblicze Kościoła katolickiego, gotowi by nieść radość Ewangelii tym, którzy są daleko, którzy są wykluczeni i tym, którzy znajdują się na peryferiach – egzystencjalnych i duchowych. ” – mówił.

W konferencji prasowej wzięli też udział nuncjusz apostolski w Panamie abp Andres Carrascosa Coso, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ks. Romulo Aguilar, sekretarz wykonawczy komitetu Victor Chang i Roberto Alfaro z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019.

Hasłem 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 są słowa “Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa” (Łk 1,38). Organizatorzy spodziewają się, że może wziąć w nim udział ok. 300 tys. zarejestrowanych uczestników i ok. 1 mln wiernych, którzy zgromadzą się na finałowych uroczystościach z papieżem.

Spośród dotychczasowych edycji ŚDM, tylko dwa spotkania odbyły się w terminie innym, niż lipiec lub sierpień: w Buenos Aires (11-12 kwietnia 1987 r.) i w Manili (10-15 stycznia 1995 r.)

Jak podkreślają panamscy duchowni ŚDM 2019 to ważne wydarzenie dla Kościoła Ameryki Centralnej, ponieważ spotkanie będzie pierwszym, w którym młodzi z tej części świata będą mogli licznie wziąć udział – zarówno ze względów ekonomicznych, jak też na fakt, że jest to pierwsze po Manili spotkanie, które przypada w okresie letnich wakacji szkolnych i uniwersyteckich.

 

Wystąpienie arcybiskupa Panamy Jose Domingo Ulloa Mendieta

podczas konferencji prasowej przestawiającej daty ŚDM 2019

 

Pragniemy raz jeszcze wyrazić naszą wdzięczność dla Papieża Franciszka, za wybór Panamy na gospodarza Światowego Dnia Młodzieży (ŚDM) w 2019 r., pod hasłem: “Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa” (Łk 1,38).

Ustalając datę tego Światowego Dnia Młodzieży, rozważano wiele możliwości. Ostatecznie o wyborze zadecydowały względy klimatyczne. Jesteśmy świadomi, że w niektórych krajach wybrany termin nie przypadnie w miesiącach wakacyjnych, ale jesteśmy przekonani, że nie przeszkodzi to tysiącom młodych ludzi z różnych kontynentów w przyjeździe do Panamy aby, wraz z następcą św. Piotra i trzymając rękę Maryi naszej Matki, spotkać się z Jezusem Chrystusem.

Wybrane daty spotkania, to 22 do 27 stycznia 2019 r. – termin przypadający w środku pory letniej, co pozwoli zagwarantować w naszym regionie najlepsze warunki klimatyczne do zorganizowania tego światowego spotkania młodych ludzi.

Drodzy młodzi ze wszystkich kontynentów: to wy jesteście protagonistami tego Światowego Dnia Młodzieży. Wiemy, że jeśli wyznaczacie sobie cele, zwłaszcza te związane z waszą wiarą, stajecie się kreatywni i dostosowujecie się do panujących warunków, aby je osiągnąć.

Panama czeka na nas, na nasze serca i ramiona otwarte po to, by dzielić się naszą wiarą, by doświadczyć Kościoła, by, podczas tego wielkiego duchowego festiwalu, każdy podzielił się swoim etnicznym i kulturowym bogactwem. Chcemy w tym czasie pokazać światu młode oblicze Kościoła katolickiego, gotowi by nieść radość Ewangelii tym, którzy są daleko, którzy są wykluczeni i tym, którzy znajdują się na peryferiach – egzystencjalnych i duchowych.

Modlimy się i pracujemy, aby uczynić Światowe Dni Młodzieży odnawiającym przesłaniem dla Kościoła katolickiego i całego świata.

KAI

 

http://info.archwwa.pl/wiadomosci/znamy-dokladna-date-sdm-w-panamie-odbeda-sie-od-22-do-27-stycznia-2019-roku/

 

 

 

Zobacz także:

Największym darem Maryi dla świata jest Jezus

Franciszek na Anioł Pański: największym darem Maryi dla świata jest Jezus

Bitwa o Polskę, bitwa o Europę

Świat pamięta o polskiej wiktorii z 1920 r. – prezydent USA Donald Trump przypomniał w Warszawie o naszym bohaterstwie i niezłomności. Polska jako przedmurze chrześcijaństwa i Europy wypełniła swoją dziejową misję. Wygrała „osiemnastą decydującą bitwę w dziejach świata” – jak stwierdził w owych czasach brytyjski lord Edgar Vincent D’Abernon.

Fatima: piękna modlitwa papieża w kaplicy Objawień

To w tym miejscu, zwanym Cova da Iria (Dolina Pokoju) w 1917 r. Matka Boża ukazywała się trojgu pastuszków: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos.