Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach


33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

15 - Październik - 2017

33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Uroczysta Msza św. w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości rozpocznie koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. W uroczystościach weźmie udział rodzina księdza Jerzego, jego bliscy oraz przedstawiciele świata polityki, kultury i duchowieństwa.

 

W czwartek 19 października w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę dramatycznej śmierci kapelana warszawskiej Solidarności.

Uroczystości rozpocznie koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie pod batutą Jana Lewtaka. W repertuarze znajdą się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha i Ennio Morricone.

Msza św. rocznicowa pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza rozpocznie się o godz. 18.00. Po uroczystej liturgii nastąpi złożenie wieńców przy grobie błogosławionego oraz modlitwa o jego kanonizację.

W uroczystościach weźmie udział rodzina księdza Jerzego, jego bliscy oraz przedstawiciele świata polityki, kultury i duchowieństwa.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko, kapelan Służby Zdrowia i warszawskiej Solidarności, odprawiający słynne Msze święte za Ojczyznę, poświęcający się posłudze osobom prześladowanym przez komunistyczny reżim, został bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 19 października 1984 roku. Papież Benedykt XVI zaliczył go do grona błogosławionych 6 czerwca 2010 roku.

Przy Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Warszawskim Żoliborzu działa Muzeum oraz Ośrodek Dokumentacji jego życia i kultu.

KAI

 

 

 

http://archwwa.pl/wydarzenia/33-rocznica-meczenskiej-smierci-bl-ks-jerzego-popieluszki/

 

Zobacz także:

100 lat drogi - od prawdy do wolności

Europejskie uniwersytety szczycą się wielowiekową tradycją. Także w Polsce mamy uczelnie uświetnione długą historią. Pośród nich szczególne miejsce zajmuje Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II, uważany za matkę uczelni katolickich w Polsce.

„Ludzie potrafią ze sobą rozmawiać twórczo”. Dziedziniec Dialogu już po raz trzeci w Warszawie

Debaty będzie można śledzić na naszej stronie ♦ Uczestnicy "Dziedzińca Dialogu" będą dyskutować o nauce, kulturze, społeczeństwie, Kościele i mediach ♦ Rozpoczynającym się 16 października wydarzeniom towarzyszyć będzie kampania społeczna „Szanuję. Słucham” realizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II